TAYNA – це мій третій епаньол-бретон від Totto. Вдалося отримати практично точну копію мого першого бретону та ще й у 2-х примірниках. Спрацювала в’язка із онукою Dorotti DArkadivka. Два кавові цуценята, які успадкували фенотип кобеля з прогнозованими робочими якостями.

TAYNA – це той випадок, коли снаряд потрапляє в ту саму воронку двічі: вона повторила Totto у всьому, не тільки скопіювавши його зовнішність, а й характер, а так само звички. У міру її зростання я впізнавав у ній Totto. Радість і водночас насолода від досягнутого результату. Перші фотографії, нижче, надіслав власник суки:

Эпаньол-бретон TAYANA - 3 недели - Профиль
Профіль – епаньол-бретон TAYANA – 3 тижні
Фас - эпаньол-бретон TAYANA - 3 недели - 1
Фас – епаньол-бретон TAYANA – 3 тижні

Перед переїздом додому фотографії TAYNA у віці 1 місяця.

Эпаньол-бретон TAYANA - 1 месяц
Епаньол-бретон TAYANA – 1 місяць
Вид спереди - эпаньол-бретон TAYANA - 1 месяц
Вигляд спереду – епаньол-бретон TAYANA – 1 місяць


Мати TAYNA – епаньол-бретон RADA

RADA належить Омеляненко Олегу. Він, за протекцією Клевакіна Григорія, приїхав до мене на в’язку. В’язалися 1 раз, але сука була у “формі” – все вийшло без проблем. У посліді було 7 цуценят. Але бретонів потрібного типу – всього 2 – TAYNA і собака, що дісталася Ігорю Бойченку.

Эпаньол-бретон RADA Емельяненко
Епаньол-бретон RADA Омеляненко

RADA справила приємне враження. Це був перший бретон високого класу, з яким вдалося пов’язати Totto. Коли собакі не довелося “рівняти” привезених сук. Але найголовніше, RADA мала правильне походження. В’язка не була “вінегретом” кровей у родоводі. Класичні 2х3 на Dorotti дали одразу ж результат. Вдалося закріпити тип Totto, при цьому зберігши його рідкісне забарвлення. Стало ясно, що при правильній племінній роботі – Totto може стати родоначальником лінії (його фенотип та пов’язані з ним якості – передаються та їх можна закріплювати).

Розвиток цуценя, характер, зростання

З перших днів у будинку TAYNA виявляла свою безпосередність. Уперта, нахабна, думаюча і дуже уважна сука. Її увага нагадала мені добре працюючу бельгійську вівчарку. Від неї ніщо не могло вислизнути: настільки вона фокусувалася абсолютно на всьому, що відбувається. Уявляв собі це “фокусування” на стійці. Думка, що від такого собаки може вислизнути куріпка або фазан навіть не виникла. Був упевнений, що TAYNA завжди працюватиме у “птаху”. Вона дістанеться до неї за будь-яких обставин. Як виявилось, все саме так і вийшло.

Эпаньол-бретон TAYANA - 6 месяцев - Внимание!
Епаньол-бретон TAYANA – 6 місяців (праворуч) – Увага!

До речі, до 6 місяців TAYNA за зростанням вже майже наздогнала мою другу суку – ISIDA. У цьому віці вона вже добре рухалася. На прогулянці особлива увага: секунда – і Таємниця вже за 100 метрів від тебе. А ще вона вибрала собі господиню – мою дружину. Скаржитися, просити їсти, грати, спати – за цим усім вона зверталася до Світлани.

Кохання бретон – TAYNA

Робота в полі, натискання Епаньол-бретона

TAYNA виявилася не “швидкоспілою” лягавою. У рік від народження усвідомлену роботу не демонструвала. Спокійно, не форсуючи подій, давав їй зміцніти та подорослішати. На вигляд – дорослий бретон, а насправді, за своєю суттю – дитина. І до серйозної роботи просто не готова. Але це значить, що з нею не займався. Навпаки, у рік вона чудово човночила (їй це подобалося), чудово знаходила битого птаха і навіть починала працювати по куріпках. Для полювання вона не була готова, тому на серйозні виїзди залишалася вдома (маючи трьох робітників лягавих, поспішати з натаскою було не потрібно). Ближче до 1,5 років, коли сезон полювання по перу закінчився, почав потихеньку находити Таємницю.

Епаньол-бретон TAYNA – робота з осінньої куріпки

Результати виступу на змаганнях лягавих

Починаючи з 2-х років моя TAYNA працювала все: будь-які види дичини, з апортом, з роботою по зайцю, добором підранку. Вона перетворилася на хижака, приносячи мені радість і задоволення від полювання з нею. Це перший собака, який був отриманий не випадково. Те завдання, яке ставив собі (отримати клон Totto) вдалося виконати. Більше того, таких собак можна отримувати постійно з прогнозованою кількістю посліду, що обов’язково спробую зробити.

Эпаньол-бретон TAYNA - работа по куропаткам - с Игорем Влащенко
Епаньол-бретон TAYNA – робота по куріпкам – з Ігорем Влащенком

У робочому відношенні вийшов найсильніший бретон, робочі якості якого були відразу підтверджені на мисливських змаганнях різного рангу та за різними правилами. З нею перестав думати: за якими правилами і де виступати (ФОСУ, КСУ). Хороший собака за будь-якими правилами і за будь-яких розкладів – хороший собака. Завжди стабільно, завжди з дипломами, у будь-яких ситуаціях. За рік TAYNA виставлялася на чотирьох змаганнях різного калібру. З яких виграла змагання рангу CACt, потрапила до першої п’ятірки собак на міжрегіональних змаганнях у місті Києві, де була висока конкуренція серед добре підготовлених лягавих собак. Високі бали (82 = 875 87 556 555 88) за крок від д.1. І жаль лише про те, що не потрапили в призери і не вийшли у фінал (поступившись курцхаару та двом пойнтерам). Головний експерт (А.К. Голубченко) говорив, що це єдиний бретон, якого довелося судити йому, який зупинився за один крок від диплома першого ступеня.

Відео роботи епаньол-бретону TAYNA

Епаньол-бретон TAYNA – робота з парної куропатки
Бігуча куріпка – робота епаньол-бретона TAYNA
Робота з парної куропатки – епаньол-бретон TAYNA
Робота з весняної куропатки – епаньол-бретон TAYNA
Полювання на куріпок з Ігорем Влащенком – епаньол-бретон TAYNA

Результати витуплення на виставках

На першому ж заході рангу CAC TAYNA виграла ринг бретонів у робітничому класі, ринг сук, стала найкращою сукою та виграла кращого представника породи порівняно – BOB. У тандемі з хендлером (Світланою Муратовою) працювати готова була ще й ще! Викликала захоплення експерта своєю уважністю та виконанням команд у рингу. Позначено, як собака без недоліків.

Експозиція бретону у стійці на виставці
Експозиція бретону у стійці на виставці – зі Світланою Муратовою
Эпаньол-бретон TAYNA в ринге
Епаньол-бретон TAYNA у рингу
Движение TAYNA в ринге
Рух TAYNA – виставка зі Світланою Муратовою
Рысь бретона в ринге - TAYNA
Рис бретону в рингу – TAYNA
Победа  - поздравление эксперта
BOB – вітання експерта