Звати мене Муратов Олександр. Вітаю всіх мисливців, а також любителів породи епаньол-бретон на моєму сайті. На цьому ресурсі я ділюся своїм досвідом у вирощуванні, дресируванні собак, натасці лягавих. Показую своїх собак, публікую цікаві, на мою думку, фотографії, відео-ролики, статті. Іноді знімаю відео робіт власних бретонів та тих лягавих, які потрапляють до мене на тренування. Веду свій відеоблог, підписатися на який можна з цього сайту: https://www.youtube.com/@alexandermuratoff/videos

Скільки пам’ятаю себе – поряд завжди були собаки. Щепив любов до них батько, а першим моїм вчителем-лягашатником був Андрєєв Павло Леонідович – відомий київський пойнтерист. У ті роки (90-ті) ми майже нічого не знали про бретона. Моїми першими собаками були острівні лягаві – англійські сетери.

Англійський сеттер Джим після полювання з Олександр Муратов

30 років тому з сеттером Джимом – південна галявина брянського лісу

Англійський сеттер - парна робота по дупелю

Англійський сеттер – парна робота по дупелю

Про цей час завжди з теплотою згадую, не в останню чергу, завдяки знайомству та дружбі з багатьма відомими київськими собаководами: Саранцевим В.С, Горбенко І.С, Грановським В.К, Кошетаром Ю.І, Загальською В.М, Максимовим Б . А і т.д. Ми тоді багато не знали, находжували собак і раділи їхнім роботам.

Епаньол-бретон з’явився в мене цілком усвідомлено: мене багато не влаштовувало в тодішніх острівних лягавих (будь це зараз, цілком можливо, я ніколи б не змінив породу). Перший мій епаньол-бретон – собака на прізвисько Тотто.

Эпаньол-бретон Тотто

Епаньол-бретон Тотто

Досі стежу за сетерами та їх розвитком в Україні. Але вибір вже зробив. Не уявляю своє життя без епаньола-бретона!

Эпаньол бретон по куропатке

Епаньол бретон NUT по куропатці