24 жовтня 2023 року. Дощ: температура – +13°С, вітер – 4-5 метрів за секунду.


Цього дня пускали трьох епаньол-бретонів. Спрацювала лише Fanta Bretonique Style.

Тренування з парної куріпки FANTA Bretonique Style – робота 1

Щиро кажучи, не очікував, що після довгої перерви Fanta так яскраво відпрацює. Перша робота – після дуже широкого пошуку, потягла, пройшла метрів 30 та стала. Це далеко від мене було, 300 метрів, може більше. Поки йшли – без поправок. При підході – невелике підведення біля ноги та зліт птиці метрів за 20 від нас. Накинув на шию їй повідець, щоб була можливість проконтролювати просування. Я знав, що вона рушить, але з нею жорстко не можна, дуже м’яко треба. І ніби добре, що це зробив. Друга робота показала, що достатньо нагадати розумному собаці, що потрібно робити і вона це виконуватиме. Далі на відео.

Тренування з парної куропатки FANTA Bretonique Style – робота 2

Дуже мокро в полі та табуни куріпок бігають уздовж дороги. Складно собаці працювати такі табуни – вони не приховуються, залишають багато сліду і, часом, під час руху розбиваються на 2-3 маленькі групи. Перейшла на слід за підсумком. Зате зупинилася при зльоті. Таке хотілося б іншої манери, але що є.

Висновки

Цуценя епаньол-бретона на четвертому році життя не розучилося працювати. Перші виходи по зграйній птиці. Сезон лише починається. Далі подивимося у динаміці.